Poznavanje tehnike supanja oz. pravilnega zaveslaja nam pomaga, da se z manj napora premikamo hitreje, da z obremenitvijo pravih mišičnih skupin lahko veslamo dlje ter da se izognemo bolečinam. Čeprav je supanje enostavna aktivnost, je pravilen suparski zaveslaj kompleksen, zahteven tudi za najbolj izkušene suparje. Za lažje razumevanje veslanja, ga bomo razdelili v 5 faz […]
Kategorija Tehnika supanja
ČLANKI O TEHNIKI SUPANJA
Bananaway inštruktorji pišemo o svojih izkušnjah s supanjem, o tehniki supanja, o najpogostejših napakah ter delimo uporabne nasvete, ki jih enostavno uporabiš že pri naslednjem sup podvigu!
NAJBOLJ BRANI BLOGI
Kako poskrbeti, da boš prihajajočo sup sezono čim bolj izkoristil/a, v supanju maksimalno napredoval/a oz. si zagotovil/a, da ti supanje prinese čim več avantur, raziskovanja, sprostitve, kondicije – karkoli te pri supanju najbolj navdušuje? V blogu podajamo nasvete za načrtovanje sup sezone, ki bo nepozabna. Predlagamo ti, da si zastaviš konkretne suparske cilje, ki te […]
Začetki supanja so zelo enostavni, zato se prvih korakov posamezniki lotevajo večinoma sami. A nekaj povsem drugega je, če veslamo pravilno. Podajamo 7 enostavnih nasvetov za bolj pravilno supanje, ki jih lahko preveriš že na naslednjem izletu. 😉
Pri supanju res uporabljamo celo telo? Katere so ključne mišice? Na to temo so se za Adventure Sport Network razpisali pri SUP Magazine-u, kjer so pod drobnogled vzeli mišice, ki delujejo ob pravilnem sup zavesljaju.
Z intenzivnim supanjem porabimo več kalorij kot npr. z intenzivnim kolesarjenjem. In kljub temu, da vse več ljudi supa tudi za kondicijo, supanje prej kot intenzivni šport dojemamo kot sprostitveno aktivnost.
Pes je dandanes vse bolj aktivno vključen v življenje svojega lastnika. Tesno sta povezana čustveno, kar dokazujejo tudi raziskave. Skupaj preživljata prosti čas in krepita odnos skozi različne vrste rekreacije. Ena izmed njih je supanje s psom, ki je zelo priljubljeno pri ljubiteljih psov širom sveta.
Za nekatere je supanje meditacija, za druge športna vadba, za tretje pa druženje. Če si bolj med tretjimi, za družbo ne rabiš vedno dveh supov, ampak lahko na sprednji del supa posadiš kakšnega družinskega člana – otroka, odraslo osebo ali morda psa (seveda ob predpostavki, da so pogoji za supanje varni, vreme predvidljivo).
Pogoji supanja na morju so zahtevnejši in manj predvidljivi, zato se moramo dobro pripraviti. Pri supanju na morju moramo biti pozorni na par stvari:
S supanjem spodbujamo raziskovalnega duha. Na začetku raziskujemo okolico vstopnega mesta, kmalu pa nas radovednost potegne dlje vstran. Predvsem kadar supamo na morju imamo široko paleto možnost, da odkrivamo nova območja, poskusimo supati v različnih razmerah in lahko doživimo številne avanture. Radi bi supali čim več, čim dlje. Vendar na kaj moramo biti pozorni?
Ko supamo prvič, največ truda in pozornosti vložimo v to, da se na sup deski obdržimo. Drugič, tretjič, četrtič enostavno uživamo v supanju – kakorkoli že veslamo, nam je fino. Ampak slej ko prej pridemo do točke, ko nas začne zanimati ali supamo pravilno? Zakaj je supar na enaki sup deski hitrejši od nas? Zakaj on […]
- 1
- 2