Osnovne ture lahko delamo tudi z začetniško, vsestransko sup desko, ko pa začnemo razdalje podaljševati, postaja vse bolj smiselna izbira touring sup. Razdalje želimo premagovati s čim manj napora (da lahko pridemo še dlje), zato so bolj primerni daljši supi, ki imajo daljšo potovalno linijo, lepše drsijo in so zato hitrejši.
Z izbiro dolžine supa se odločamo za željeno hitrost supa (daljši kot je, hitrejši je), z izbiro širine pa izbiramo njegovo stabilnost (ožji sup je hitrejši in manj stabilen). Po obliki je touring sup spredaj špičasti, zadaj pa ima široko kvadratasto rit, da ohranja stabilnost.
Pri izbiri pravega touring supa se moramo vprašati, kje bomo najpogosteje supali, kako daleč bomo supali ter ali nas zanimajo le enodnevne ali tudi večdnevne sup avanture.
Na mirnih rekah, srednje dolgih razdaljah do 15 km in enodnevnih turah si lahko privoščimo krajše touring supe do dolžine 12’6’’, ki so hitrejši od začetniških supov, a v primerjavi z dolgimi touring supi okretnejši in bolj igrivi.
Na drugi strani si na morju, na daljših razdaljah in na večdnevnih avanturah želimo nekoliko več udobja, zato so bolj primerni daljši touring (dolžina 12’6’’+), ki so hitrejši, imajo večje volumne in tudi več prostora spredaj/zadaj za dodatno prtljago, ki jo moramo vzeti s seboj.
Volumen je sicer dvorezen meč še posebej pri lažjih suparjih (do 90 kg). Lažjim suparjem se bodo nedvomno zdeli bolj udobni supi z debelino 12cm, saj so bolj povezani z vodo, na drugi strani pa se 12 cm supi bolje obnesejo v vetrovnih pogojih, saj ne lovijo toliko bočnega vetra kot 15 cm debeli supi.
Močnejši suparji suparji se morajo zadovoljiti s 15 cm debelimi supi, saj le to konstrukcijsko razmerje zaenkrat lahko zagotovi takšno trdnost deske, da bomo z njo brez težav osvajali razdalje v mirnem ali razburkanem morju.